Öğrenciler, Bilim Merkezi Fuarını Gezdi

ADIYAMAN KAHTA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ, ‘TEKNOLOJİYİ SEVEN PARMAK KALDIRSIN’ PROJESİ KAPSAMINDA KONYA BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM İNCELEME GEZİSİ DÜZENLEDİ.

Adıyaman Kahta Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Teknolojiyi Seven Parmak Kaldırsın’ projesi kapsamında Konya Bilim Merkezi’nde bilim inceleme gezisi düzenledi.

Konya Bilim Merkezinde sanal yapay zeka ve robot çalışmalarını inceleme imkanına kavuşan öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Öğrenciler Türkiye’nin en büyük bilim merkezlerinden olan ve sahip olduğu dev Planetaryum ile sanal gerçeklik ortamında eşsiz gökyüzü deneyimini yaşadı.

Çeşitli robot tasarımlarının olduğu bilim merkezinde öğrenciler robotlara girdikleri kodlar ile deney ve gözlem yapma imkanına kavuştu.

Burada öğrencilerin yaptığı hareketlerin aynısını yapan robotlar ise öğrenciler tarafından büyük beğeni aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2018-1 kapsamında Konya Bilim Merkezi’ne bilim inceleme gezisi programına Okul Müdür Yardımcısı Ömer Elveren, Emin Doğru, Proje Koordinatörü Deniz Özger ve öğrenciler katıldı.

adminzx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

“Sen Geleceksin” Etkinliği Gerçekleştirildi

Cum Nis 12 , 2019
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ YENİLER TOPLULUĞU TARAFINDAN YAZAR HİKMET KIZIL’IN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI “SEN GELECEKSİN” ADLI ŞİİR VE EZGİ DİNLETİLİ SÖYLEŞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.